Dve strany brehu rieky, dva názory, dve ceny. Každý uprednostňuje svoj názor a rozširuje svoje informácie. My sme pre Vás zrealizovali hodnoverný transparentný TEST týchto dvoch zariadení a ponúkame Vám ho v plneom znení.

SENA mode 50S/S versus CARDO PACKTALK BOLD JBL

Kvalita, cena, systém predaja, servis, montáž, komunikácia, kto je kto, design a mnoho ďaľších detailov nám neušlo počas celého pozorovania správanie týchto možno pre niekoho vyzerajúcich podobných zariadení..

Pracovať sme začali uprostred motorokárskej sezóny pravého lena od Augusta, kedy sme mohli testovať priamo na prilbácha v teréne až do Decembra kedy sme deataili rozoberali v kancelárií a na kávach. 

Testu sa zúčastnili 5 motorkári a výsledok je tu:

VÝROBCOVIA

SENA Technologies, Inc. Korea - krajina pôvodu Južná Kórea, výrobné závody v Číne SHENZHEN SENA TECHNOLOGIES, INC. China. Kvalita produktov je dobrá aj ked ide o Áziský koncern. Výrobky pochádzajú z Číny a čast sa skladá v domovskom sídle. nA fakt že ide o Ázijskú firmu poduktov sa netreba báť. Celosvetová etablovaná predajná sieť a značka má dobre renomé. Výrobky obsahujú portfólio pre motocyklistov, šport, kamery, prilby, outdoor ale aj priemysel.

CAROD  SYSTEMS LTD. USA - krajina pôvodu Amerika. Cardo Systems je priekopníkom bezdrôtových komunikačných zariadení Bluetooth a vyladenie šumu pri hovore. Vďaka prielomovej technológii a inováciám vynikala v odvetví, ako sú komunikácia na dlhšie vzdialenosti, dynamická sieťová komunikácia a prirodzená hlasová prevádzka. V nadväznosti na túto bohatú históriu inovácií rozšírila spoločnosť Cardo podnikanie na trhu osobných ochranných prostriedkov napríklad pre záchranné zložky ale aj šport. Patentovaná technológia spoločnosti Cardo Dynamic Mesh Communication (DMC™). Vo svojich produktoch ponúkajú technoógie ktoré su špičkou svetového trhu.

+ - : Obe firmy maju kvalitné konkurnčné produkty a vysokú kvalitu.

DESIGN

Túto časť testu sme vynechali. Design je vecou názoru jedotlivca a každému sa páči niečo iné. Tudiž máte aj Vy nárok si vytvoriť vlastná názor komu sa čo viac páči.

+ - : Pre nás je ale výtka v SENE ktorá má z slot/držiak samotného komunikátora navrhnutý tak že je zbytočne veľký. Spodná časžť pretŕča pod krčný límec prilby a vobec to tak nemusí byť. Kábliky ktoré z toho trčia mohli byť na technologickú dobu v ktorej je zariadenie vyrobené navrhnuté inak. Vývojár čo to kreslil sa nemusal tak ponáhľať na obed a mohol to navrhnúť lepšie. SENA za toto máš mínus. 

VÁHA- ROZMERY - BATÉRIE - VÝDRŽ

SENA 50S - váha celého zariadnie: 234g, váha samotného komunikátora: 135g. Rozmeryv norme vzhladom k umiestneniu batŕie

CAROD  PACKTALK Bold JBL -

Batéria: 850mAh
Výdrž: 13 hodín
Standby čas: 1 týždeň
Nabíjanie na 100%: 4 hodiny

+ - : Obe firmy maju kvalitné konkurnčné produkty a vysokú kvalitu.

ZVUK REPRO

SENA 50S - Zvuk zabezpečuju podľa Výrobcu HD repro o priemere xx mm, ktoré bez problémov namontujete bez úprav do SCHUBERTH C4 PRO. Pri testovaní sme však škonstatovali že kvalita zvuku sa zdá byť normálna, troška nadštandardná. Pri používaní sa na to zvyknete a považujete kvalitu za zlatý standrat ktorý by v prilbách mal byť úplne normálne. Samozrejme v porovnaní s víčkami od presnedávky, ktoré sériovo montuje Magdeburg do svojoch gaučov ide o výrazne voysokú kvalitu. To čo je v C4 PRO standardom je asi z nejakého čínskeho kontajnera z roku 1991 a východonemcký inžineri to museli nájsť zadarmo v prístave v Hamburgu, lebo toto by ani vietnamec nepoužil do digitálnych hodieniek na melódiu, alebo na chrbát bábiky Barbie aby vydávala nejaký zvuk. Inak si nevieme vysvetlit odkiaľ sa vzali tie pliešky (repro), v C4 PRO-čkách oproti ktorým je štnadartné HD repro od SENY vysokou kvalitou. Po zakúpení C4PRO sme museli v našom okolí všetci robiť update na repro, pretože to sa nie že nedalo počúvať, ale akceptovať čo to tý Nemci vyviedli. Update smeroval k výmene za nové repro HD SENA a to bol posun v pred. Takže ak náchodu nie ste spokojný so zvukom v C4-kách doporučujeme repro vymniť a podotíkame že je nutné pájkovanie nakoľko celý sersam okolo kabeláže, repro a slotov na baterku a hlavný komunikátor je vyrobený na cenu. Ak budete kupovať nejaký INTERKOM, repro máte v ňom a pájkovanie v SCHUBERTH-ke Vás obíde, stačí to celé len vymeniť. Vrátme sa le k SENE 50S. Za nás repro SENA HD gooooood.

CAROD  PACKTALK Bold JBL - 40 mm repro je pre CARDO špeciálne vyrobené v JBL. Zabezpečujú excelentný zvuk, ktorý nemá žiadny iný Interkom na svete. CARDO v tomto nemá konkurenicu a zdvíhame palc na obchod rukách hore. Kto miluje hudbu v prilbe doporučujeme aby rovno zamieril k produktu CARDO. Nech nič iné negoogly, ale okmažite nakupuje CARDO. Ten zvuk sa nedá opísať, to musíte počuť. Fakť špička, ktorá nemá konkurenciu. Možnosť dokúpenia a jednoduchej výmeny len cez JACK konektor, update na 45 mm JBL repro TOPexcelent. Žiadne pajkovanie ako v SCHUBERTH-ke a podobne AGC - automatic volume control, viacjazykové hlásenia:

+ - : SENA HD zlatý štandrard repro hrá tak ako má a vyslovujeme spokojnosť, zato CARDO sa nedá opísať. To treba počuť. Najkvalitnejšie sériové repro v prilbách ake na svete možete zakúpiť. 

PREČE JE VIAC predanej SENY ako CARDA

SENA 50S - značka má zastúpenie takmer v každej vyspelej krajine a tak dosahuje výrazný predaj tlačený marketingom ktorý sa odzrkadluje na viac predaných kusov ako CARDO. Nie je to tým že by šlo o lepší produkt, ale len tým že importéri tlačia svoje každému kade tade a tým vznika vyššia predajnosť ako u CARDA.

CAROD  PACKTALK Bold JBL - CARDO je TOP v USA kde sa aj špecializuje na predaj. Európa pre trohc nie vhodný spôsom celosvetového marketingu CARDA nemá také predajnosťi ako SENA. Za nás je to ich chybou lebo produkty má excelentné, len im chýba mimokontinentálny marketing za hranicami USA. Su ale firmičky ako naša ktorá pochopila čo je CARDO a rada ich bude dovážať spoza oceánu a ponúkať svojim zákazníkom.

+ - : SENA predáva viac lebo má v EU lepší marketing aj ked je horšia od CARDA. CARDO predáva menej v EU aj ked je lepšia od SENY pre ich spomínaný z nášho pohľadu zlý marketing mimo USA. Hladieť ale na to že ide kupiť SENU lebo ju maju viacerí, nie je rozumný pohľad. Doležitým faktorom kupi je s kým budem jazdiť a kto čo má alebo čo spoločne si zakúpite.

NABÍJANIE

VODOTESNOSŤ

Zariadenie je vystavené maximálne náporu dažda a ním spôsobený prienik vetrom za jazdy do zariadenie. Ostetovali sme preto 100% ponorenie do vody na dobu 30 sekúnd ( simulácia pádu do mláky ) a následne vysušenie handričkou a okamžité rozobratie, aby sme sa presvedčili kde sa mohla dostať voda.

SENA 50S - bla bla bla

CAROD  PACKTALK Bold JBL - bla bla bla

+ - : Obe firmy maju kvalitné konkurnčné produkty a vysokú kvalitu.

wet qwšetq

Prečo e-shop nefunguje?

Oslovili sme nemecký Schuberth kde nás posunuli  na dealera v BA ktorý nás uplne odignoroval a do tohto e-shopu dodávať tovar nebude. Kotaktovali sme dealera SENY, ktorý odmietol do tohto e-shopu dodávať tovar. Po komunikácií CARDO Praha sme sa rozhodli že budeme venovať svoj čas niečomu inému ako podporovať firmy ktoré sa chcú v dnešnom svete obchodu zamykať a mať svoju hlavu.

Blavácky dealar nás úplne odignoroval

Sme e-shop a majú pocit že nie sme vhodný partner pre predaj ich produktov, tak sme to zabalili. Je nám to ľúto priatelia že nefungujeme, chceli sme Vám priniesť profesionálny e-shop na predaj prilieb Schuberth.

SERVIS POŽIČOVŇA

V prípade servisu, alebo reklamácie Vám zadarmo zapožičiame nové zariadenie.
Čo viac si môžete priať?